Automatyzacja w produkcji makaronów
Pierwsze makarony firmy Dobšické těstoviny pojawiły się w sklepach już w 1993 roku i od tego czasu wypracowały sobie silną pozycję na czeskim rynku. Dziś stanowią już tradycyjny widok na półkach w różnych sieciach supermarketów. Podczas produkcji firmie przeszkadzał stan suszarek, w których konieczne jest utrzymanie określonej temperatury i wilgotności. Ponadto temperatura jest inna na każdym etapie procesu suszenia. System Loxone okazał się idealnym rozwiązaniem dla wcześniej nierozwiązywalnych problemów nie tylko w produkcji makaronów.
Fakty
Lokalizacja: Bantice, Czechy
Realizacja: luty 2020
Inwestor: Dobšické těstoviny s.r.o.
Partner Loxone: HM – Smart
Komponenty Loxone:
Fakty
Lokalizacja: Bantice, Czechy
Realizacja: luty 2020
Inwestor: Dobšické těstoviny s.r.o.
Partner Loxone: HM – Smart
Komponenty Loxone:
Automatyczna kontrola
temperatury i wilgotności
Pierwotnie produkcja makaronu odbywała się wyłącznie ręcznie. Oznaczało to, że ktoś musiał co godzinę do nocy sprawdzać temperaturę i wilgotność w 9 suszarkach. Zgodnie z aktualnymi wartościami konieczna była regulacja ustawień ogrzewania suszarek za pomocą ręcznych zaworów i ewentualnie uruchomienie wentylatorów do usuwania wilgoci. Jeśli w suszarkach zbyt długo utrzymywałaby się wilgoć lub proces suszenia byłby zbyt szybki, praca całej zmiany poszłaby na marnę.
Podstawowy wymóg ze strony inwestora był więc jasny. Cały system został zaprojektowany przez firmę hm-smart s.r.o. (Loxone Silver Partner). Już na pierwszym spotkaniu przedstawiciele inwestora zrozumieli, że system Loxone i doświadczenie partnera Loxone z łatwością położy kres wieloletnim problemom. Nie było się nad czym zastanawiać.
Dzięki prostocie systemu firma od razu zdecydowała się również na wdrożenie innych funkcji. Należy do nich na przykład zarządzanie instalacją fotowoltaiczną i śledzenie statystyk uzysku energii. W przypadku nadwyżki energia kierowana jest do zbiorników magazynujących wodę do ogrzewania suszarek lub maszyn produkcyjnych. Inną ciekawą wdrożoną technologią jest dystrybucja materiałów sypkich w całej produkcji. Dzięki temu możliwe było rozszerzenie produkcji z jednej maszyny do dwóch, całkowicie bezobsługowych. Zautomatyzowano również ogrzewanie hal produkcyjnych i zabezpieczenia budynku biurowego.
Zainteresował cię ten projekt?
Miniserver Loxone to doskonałe narzędzie do łatwego sterowania i inteligentnej automatyzacji wszelkiego rodzaju projektów, od inteligentnych domów, po nieruchomości komercyjnej i projekty specjalne.
Chcesz zaoferować swoim klientom unikalną automatyzację z Miniserverem Loxone? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z silnej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.
Inteligentna automatyka w budynkach komercyjnych
Zobacz więcej przykładów zastosowania inteligentnej automatyki w budynkach komercyjnych.