Garden Lofts: rezydencja w industrialnym stylu prezentuje inteligentne mieszkania
Ponadczasowy styl życia, prostota i surowość projektu, a także prywatność ogrodu na tarasie. Wszystko to i wiele więcej łączy projekt Garden Lofts, który powstaje w czeskiej Pradze. Rezydencja zapewni mieszkańcom także elementy inteligentnego domu. Inwestor postawił na inteligentną automatykę z Loxone, która podkreśli komfort mieszkań, nadając im charakterystyczny styl.
Prostota designu i relaks w ogrodzie
Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do Garden Lofts w przyszłym roku. W budynku znajdą się łącznie 22 mieszkania o różnych układach, z ogródkami od frontu, tarasami i balkonami, a także 2 lofty z tarasami na dachu z widokiem na Pragę. Rezydencja będzie charakteryzować się czystym, prostym designem oraz kreatywnymi, oryginalnymi wnętrzami. Szklana fasada i surowe materiały nadadzą jej industrialny charakter.
Zarówno mieszkania, jak i prywatny wielofunkcyjny ogród pełen zieleni, zapewnią wyjątkowe warunki do życia. Koncepcja tarasu dzieli go na wiele poziomów za pomocą kamiennych bloków. W ogrodzie znajdzie się strefa relaksu i sportu, udogodnienia dla dzieci oraz tarasy i pergole, które zapewnią mieszkańcom przestrzeń do spędzania czasu i spotykania się. Zrelaksować się będzie można przy basenie w ogrodzie.
Informacje
Lokalizacja:
ulica Pechlátova, Praga
Dostępne mieszkania:
od 1 pokoju z kuchnią do 5 pokoi z kuchnią
Partner Loxone:
Insight Energy
Projekt elektryki:
Insight Projects
Deweloper:
Pechlátova 50 DEVELOPMENT
Loxone jako standard
Wszystko wskazuje na to, że projekt spełni swoje motto: „Jeśli chcesz żyć, a nie tylko mieszkać”. Jest jednak jeszcze jedna niezaprzeczalna zaleta. Mieszkania będą spełniały standardy inteligentnego domu. Zadba o to system Loxone. Podobnie jak Garden Lofts, Loxone chce tworzyć jak najlepsze warunki do życia. Osiąga to poprzez odciążenie mieszkańców od rutynowych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, które opóźniają i zmniejszają komfort. Insight Energy – Platinum Partner Loxone – zajmie się instalacją systemu. W każdym mieszkaniu znajdzie się inteligentna jednostka sterująca automatyką, czyli Miniserver Loxone.
Inteligentne oświetlenie i idealny klimat
Przykładem funkcjonalności może być oświetlenie zintegrowane z systemem. Wszystkie światła w mieszkaniu zgasną po aktywowaniu przez lokatora funkcji opuszczenia domu, dzięki czemu światła nigdy nie pozostaną niepotrzebnie włączone. Inteligentne oświetlenie wiąże się również z takimi funkcjami, jak symulacja obecności poprzez losowe i chwilowe włączanie świateł (np. podczas urlopu). Przyciski Touch Pure zostaną umieszczone w mieszkaniach w celu ułatwienia obsługi systemu.
Są one wielofunkcyjne i nie służą wyłącznie do sterowania oświetleniem. Potrafią one mierzyć temperaturę i wilgotność, sterować ogrzewaniem w zależności od zmierzonych wartości. Zintegrowana jest również wentylacja, a ponieważ w każdym pomieszczeniu będą się znajdować przyciski Touch, mieszkania będą miały strefową regulację temperatury. VW każdym pomieszczeniu zawsze będzie panowała idealna temperatura ustawiona przez użytkownika. Ponadto, aplikacja mobilna umożliwi monitorowanie statystyk ogrzewania i w ten sposób będzie można zmaksymalizować oszczędzanie energii. Kontakty w oknach również pozwolą uniknąć marnowania energii – gdy tylko okno zostanie otwarte, po chwili ogrzewanie zostanie wyłączone, aby nie działało niepotrzebnie. Ponadto, inteligentny system grzewczy oferuje możliwość ustawienia różnych programów tygodniowych i trybów pracy. Dzięki logice predykcyjnej, każdego dnia pomieszczenia ogrzewają się o dokładnie zaprogramowanej godzinie. Oznacza to, że ogrzewanie nie pracuje pod nieobecność mieszkańców, a aktywuje się na tyle wcześniej przed powrotem domowników, żeby po powrocie z pracy w domu nie było im zimno.
Kompleksowy system bezpieczeństwa
Ponadto z inteligentnym domem zintegrowany jest dzwonek do drzwi i funkcja bezpieczeństwa. W sytuacjach awaryjnych naciśnięcie przycisku alarmowego spowoduje uruchomienie alarmu. Co więcej, mieszkania są również wyposażone w czujniki przeciwpożarowe. W przypadku wykrycia niebezpiecznej sytuacji, wszyscy są natychmiast powiadamiani za pomocą powiadomienia na telefon komórkowy, niezależnie od tego, czy lokator znajduje się w sąsiednim pokoju, czy w biurze na drugim końcu Pragi.
Krótko mówiąc, właściciele otrzymają wiele funkcji w standardzie budynku. A jeśli to nie wystarczy, system Loxone można łatwo rozbudować. W ten sposób mieszkania będą gotowe do inteligentnego sterowania zacienianiem, możliwe jest też rozszerzenie ich o sterowanie technologiami na podstawie obecności (dzięki czujnikom), system multiroom audio i inne.
Wykonanie:
Wykonawca:
SWIETELSKI stavební
Architekt:
Ing. arch. Jan Kasl
Projektant:
Pizinger Morix
Główny projektant:
ARCHDYNAMIC
Strona projektu:
www.gardenlofts.cz
Dowiedz się więcej
Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!