Nowość: Wersja 12 Loxone Config i aplikacji oraz aktualizacja Audioservera
Od czasu wprowadzenia naszego inteligentnego pakietu oprogramowania w 2009 r., Loxone Config został pobrany ponad 1,5 miliona razy, a aplikacja Loxone została zainstalowana na około 1 milionie urządzeń. Dzięki naszym darmowym aktualizacjom stale wprowadzamy nowe funkcje i ulepszenia, aby zapewnić naszym partnerom jeszcze większy potencjał w ich projektach automatyzacji budynków. Dziś chcielibyśmy przedstawić naszą najnowszą aktualizację: wersję 12 Loxone Config i aplikacji, a także Audioserver 2.5.02.23.
Najważniejsze nowości w wersji 12:
01 Nowy designer automatyki z ulepszonym interfejsem użytkownika i nowymi funkcjami
02 Obsługa PowerView firmy Hunter Douglas
03 Obsługa interfejsu EEBUS
04 Szablony ModBus dla VARTA i ÖkoFEN
05 Resetowanie bloków funkcyjnych do ustawień domyślnych
06 Funkcja sortowania w aplikacji Loxone
07 Indywidualna wizualizacja poprzez połączenie bloków funkcyjnych
08 Szybkie i łatwe wstrzymywanie bloków funkcyjnych
09 Sterownik oświetlenia: wejście obecności do mieszania scen świetlnych
10 Interkomunikacja sieciowa
… i wiele więcej
Nowy designer automatyki
z ulepszonym interfejsem użytkownika i nowymi funkcjami
Designer automatyki umożliwia konfigurację zaawansowanych funkcji automatyki za pośrednictwem Loxone Config lub aplikacji. Twój klient może niezależnie aktywować lub dezaktywować te funkcje za pośrednictwem aplikacji. Wraz z aktualizacją designer automatyki otrzymał zupełnie nowy interfejs i większą funkcjonalność:
Nowy interfejs z intuicyjną obsługą | |
Szybkie tworzenie reguł i dostęp: utwórz logikę dla danego bloku funkcyjnego bezpośrednio w aplikacji. | |
Obsługa usługi Caller, Mailer i notyfikacji push | |
W Loxone Config możesz w każdej chwili przeglądać reguły designera automatyki, a także edytować je w razie potrzeby. |
Przykład: Użyj designera automatyki, aby utworzyć logikę dla automatycznych powiadomień push, gdy okna lub drzwi są otwarte o zmierzchu. W biurze uruchom komunikat text-to-speech godzinę po zamknięciu, gdy pracownicy są nadal obecni w budynku, aby poinformować ich, że alarm włamaniowy zostanie za chwilę automatycznie uzbrojony.
Odkryj więcej przykładów użycia designera automatyki tutaj lub prześlij nam swój zrzut ekranu zrealizowanej funkcji.
Obsługa PowerView
firmy Hunter Douglas
Loxone nawiązał współpracę z liderem na światowym rynku w zakresie zacieniania wnętrz – Hunter Douglas. Ich centralną jednostką sterującą do wewnętrznego zacienienia jest PowerView Hub. W PowerView Hub można zapisać do 32 scen, które można wygodnie odczytać przez sieć Miniservera. Następnie można swobodnie korzystać z tych scen w Loxone Config i wprowadzić tym samym nowy poziom zautomatyzowanego zacieniania wnętrz do projektów klientów.
PowerView firmy Hunter Douglas jest używany przez wiodących producentów systemów zacieniania wewnętrznego na całym świecie, takich jak MHZ, Luxaflex i Leha.
Obsługa interfejsu
EEBUS
EEBUS to niezależny od producenta protokół komunikacyjny służący do wymiany danych między dostawcami energii, gospodarstwami domowymi i urządzeniami związanymi z energią w celu zwiększenia ogólnej efektywności energetycznej. Wiodący producenci i dostawcy energii, tacy jak Bosch, Siemens, Daikin, Vaillant, Miele, Kostal, EnBW i nie tylko, polegają na EEBUS jako technologii przyszłości.
W wersji 12 obsługujemy interfejs EEBUS dla „HVAC”. Oznacza to, że urządzenia, które oferują ten protokół w kategoriach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, mogą być podłączone i sterowane przez Loxone.
Komunikacja pomiędzy Miniserverem i urządzeniem EEBUS odbywa się poprzez interfejs sieciowy Miniservera. Urządzenie peryferyjne można dodać poprzez wyszukiwanie sieci w Loxone Config.
Szablony ModBus
dla VARTA i ÖkoFEN
Nowością w wersji 12 są również rozszerzone szablony urządzeń Modbus dla systemu magazynowania energii VARTA i systemu ogrzewania pelletem ÖkoFEN. Dzięki szablonom urządzeń możesz za pomocą kilku kliknięć zintegrować te produkty w Loxone Config i zautomatyzować je za pomocą Miniservera.
Resetowanie bloków funkcyjnych do ustawień domyślnych
Ta nowa funkcja idealnie sprawdzi się w pensjonatach, hotelach, salonach pokazowych i w obiektach komercyjnych. Od teraz możesz tworzyć domyślne szablony dla niektórych bloków funkcyjnych i resetować je za pomocą aplikacji Loxone lub Loxone Config.
Poniższe bloki funkcyjne
obsługują tę funkcję:
Sterownik oświetlenia | |
Odtwarzacz audio | |
Sterownik wentylacji pomieszczenia | |
Inteligentny regulator pomieszczeniowy | |
Budzik | |
Harmonogram |
Kompatybilne bloki funkcyjne mają teraz nowe wejście (RtD), przez które można przywrócić domyślny szablon. Możesz stworzyć własną, oddzielną logikę wyzwalającą wejście. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli chcesz zresetować określone sceny świetlne, ulubione utwory muzyczne*, ustawienia wentylacji, budzik i harmonogramy do wartości domyślnych.
*Aby móc korzystać z tej funkcji z Audioserverem i blokiem funkcyjnym odtwarzacza audio, konieczna jest aktualizacja Audioservera do wersji 2.5.02.23.
Funkcja sortowania w aplikacji Loxone
Jedna z najbardziej pożądanych funkcji w aplikacji jest już dostępna! Od teraz możesz dowolnie sortować wszystkie kafelki w aplikacji. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj kafelek, a zobaczysz szereg opcji dostępnych w zależności od uprawnień użytkownika. Oprócz ustawień ulubionych, wizualizacji i ustawień zaawansowanych w menu znajdziesz funkcję sortowania.
Sortowanie można zapisać dla danego użytkownika lub urządzenia. Poprzez ustawienia w aplikacji można również zresetować sortowanie do wartości domyślnych zapisanych w Miniserverze.
Indywidualna wizualizacja poprzez połączenie bloków funkcyjnych
W wersji 12 dodaliśmy kolejną wydajną funkcję dostosowywania interfejsu użytkownika do aplikacji Loxone. Od teraz możesz łączyć ze sobą bloki funkcyjne, a twoi klienci mogą zobaczyć informacje o powiązanych funkcjach – wszystko to na pierwszy rzut oka. Aby skorzystać z tej funkcji, we właściwościach odpowiedniego bloku funkcyjnego należy wprowadzić niezbędne ustawienia.
Szybkie i łatwe wstrzymywanie bloków funkcyjnych
W niektórych sytuacjach może być konieczne tymczasowe wstrzymanie wykonywania automatycznych i ręcznych operacji przez blok funkcyjny. Jedną z takich sytuacji jest uszkodzona roleta lub żaluzja. Aby umożliwić jak najszybszą reakcję, twoi klienci (z niezbędnymi uprawnieniami użytkownika) mogą wstrzymać / zablokować blok funkcyjny za pośrednictwem aplikacji. Użytkownik może zostawić notatkę w aplikacji dla pozostałych użytkowników. Ta funkcja jest obsługiwana przez wszystkie bloki funkcyjne i zapewnia większe bezpieczeństwo i elastyczność w przypadku koniecznych napraw lub wyłączenia.
Sterownik oświetlenia: wejście obecności do mieszania scen świetlnych
Sterownik oświetlenia umożliwia teraz mieszanie scen świetlnych, w przypadku wykrycia obecności. Ta funkcja jest szczególnie praktyczna w dużych, otwartych przestrzeniach mieszkalnych i obiektach komercyjnych. Przykładowo w kuchni połączonej z jadalnią z aktywnym oświetleniem podstawowym możesz wmieszać jasny nastrój w samej kuchni, gdy tylko ktoś się do niej zbliży, zachowując podstawowy nastrój w innych obszarach tej przestrzeni.
Ta funkcja oferuje również wiele nowych możliwości w obszarach komercyjnych. Wieczorem poziom jasności można na przykład na krótko zwiększyć w miejscach, gdzie jest aktywny ruch.
Interkomunikacja sieciowa
Interkomunikacja służy do łączenia kilku Miniserverów, zaszyfrowanych za pośrednictwem interfejsu sieciowego, w celu wymiany danych. Wysyłać i odbierać można wartości cyfrowe, analogowe i tekstowe.
Budynek mieszkalny z trzema mieszkaniami ma jeden Miniserver na mieszkanie i jeden Miniserver na cały budynek. Licznik energii elektrycznej jest podłączony do Miniservera budynku, ale również przesyła dane do Miniserverów w mieszkaniach. W ten sposób najemca ma również przegląd swojego zużycia energii. W przypadku interkomunikacji sieciowej dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.
… i wiele więcej
Oprócz powyższych wyróżnionych zalet, wersja 12 wprowadza jeszcze wiele innych innowacji i ulepszeń, takich jak:
Komunikaty systemowe zdefiniowane przez użytkownika | |
Resetowanie hasła administratora w Loxone Config (wymagana karta SD Miniservera) | |
Obsługa inteligentnego sterownika temperatury w sieci Client / Gateway | |
Ulepszenia w automatycznej konfiguracji | |
Ulepszona kontrola zacieniania w aplikacji z wyświetlaniem pozycji docelowej | |
Zoptymalizowane dialogi nauki urządzeń | |
Wyraźniejsze komunikaty o stanie systemu w Loxone Config | |
Wyświetlanie numeru seryjnego urządzeń w komunikatach systemowych |
Więcej informacji na temat nowości i zmian w wersji 12 można znaleźć w changelogach: Loxone Config i aplikacji.
Pobierz teraz: Wersja 12 Loxone Config i aplikacji
Osobiście odkryj wiele nowych funkcji w wersji 12 Loxone Config i aplikacji!
Aktualizacja: Audioserver 2.5.02.23
Aby móc korzystać z nowej funkcji „Resetowanie do ustawień domyślnych” w odtwarzaczu audio, należy zaktualizować Audioserver do wersji 2.5.02.23.
Aktualizacja zawiera również poprawki błędów, które poprawiają stabilność pracy Audioservera. Wszystkie informacje techniczne dotyczące najnowszej wersji oprogramowania można znaleźć w changelogu. Aktualizacji można dokonać z poziomu aplikacji Loxone lub interfejsu internetowego Audioservera.