Loxone wprowadza inteligentne sterowanie pompami ciepła i klimatyzacją we współpracy z produktami De Dietrich
Grupa BDR Thermea wykorzystuje Loxone do zdalnej obsługi pomp ciepła i klimatyzatorów wiodącej marki De Dietrich. Urządzenia te mogą być teraz łatwo zintegrowane z naszym systemem! W ten sposób grupa oferuje swoim klientom gotowe rozwiązanie, dzięki któremu ich pompy ciepła i klimatyzatory mogą być łatwo sterowane i zdalnie zarządzane w celu serwisowania. Połączenie najnowocześniejszych technologii zapewnia inteligentne sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem, maksymalną wydajność, powiadomienia o stanie systemu oraz aplikację mobilną z ustawieniami i raportami. Każdy instalator ogrzewania jest w stanie zainstalować to rozwiązanie. Wszystko to sprawiło, że BDR Thermea uzyskała certyfikat „works with Loxone”.
Wyobraź sobie, że każdego dnia temperatura w twoim domu jest dokładnie taka, jaką raz ustawiłeś w aplikacji mobilnej. Wnętrze jest ogrzewane lub chłodzone na czas, bez opóźnień, ponieważ system potrafi uczyć się i dostosowywać do panujących warunków. Dzięki współpracy wielu technologii, zawsze reguluje temperaturę w najbardziej ekonomiczny i efektywny sposób.
Loxone może to wszystko osiągnąć dzięki pompom ciepła i klimatyzatorom znanej marki De Dietrich, które można teraz bezproblemowo zintegrować z systemem automatyki. Jak ze sobą współpracują? System Loxone przetwarza wymagania użytkownika dotyczące temperatury i wymienia je z pompą ciepła. To z kolei pozwala jej pracować jak najbardziej wydajnie i ekonomicznie.
Domownik może łatwo ustawić ogrzewanie lub chłodzenie zgodnie z własnymi wymaganiami – czas, w którym chce, aby w domu panowała określona temperatura. Później nie musi się już o nic martwić. Temperatura jest regulowana automatycznie, ale użytkownik może w każdej chwili wprowadzić zmiany w aplikacji i zmienić aktualną temperaturę lub konfigurację trybów. Ponadto, może on na bieżąco śledzić zużycie energii elektrycznej w swoim telefonie.
Połączenie Loxone i De Dietrich ułatwia również serwis. Użytkownik jest natychmiast powiadamiany o każdym problemie w systemie grzewczym za pomocą notyfikacji. Informuje o tym pracownika serwisu, który za zgodą klienta może zdalnie sprawdzić np. ciśnienie lub temperaturę wody w instalacji i zdiagnozować usterkę. Wszystkie problemy są wykrywane na czas, co zapobiega dalszym szkodom. Majątek jest bezpieczny.
Co więcej? Regulacja strefowa
Z regulacją temperatury można pójść o krok dalej. Dlaczego jeszcze bardziej nie podnieść poziomu komfortu i nie ustawić odpowiedniej temperatury w każdym pomieszczeniu? Loxone pozwala na rozmieszczenie czujników temperatury i wykorzystanie głowic do automatycznej kontroli temperatury w poszczególnych obwodach. A jeśli chodzi o komfort – zapomnij o skomplikowanych termostatach na ścianach. Nie są ci do niczego potrzebne! Jest to automatyczna i inteligentna regulacja temperatury, która praktycznie nie wymaga żadnej ingerencji ze strony użytkownika.
System jest również rozszerzalny i może być połączony z innymi technologiami. Ogrzewanie, chłodzenie, zacienianie i wentylacja współpracują ze sobą w celu osiągnięcia całkowitej wydajności i maksymalnych oszczędności. Dzięki Loxone nie ma potrzeby kupowania pojedynczych systemów sterowania dla każdej z wymienionych technologii. Jest to rozwiązanie uniwersalne i możliwe do rozbudowy.
Czy nie jest to wspaniałe, że możesz zaopatrzyć się w sterowanie pompą ciepła i jednocześnie kontynuować rozbudowę swojego inteligentnego domu?
Bezpieczeństwo to podstawa! Mimo iż technologie można monitorować i kontrolować za pomocą aplikacji, a Miniserver pobiera dane, nie są one nigdzie wysyłane. Informacje nie są przechowywane w chmurze i pozostają tam, gdzie powinny być – w domu.
Kilka słów o systemie, podłączeniu i regulacji
Urządzenia De Dietrich można podłączyć do systemu Loxone w ciągu kilku minut. W przypadku pomp ciepła najczęściej stosujemy komunikację Modbus RTU. Modbus to prosty i solidny protokół komunikacyjny, który umożliwia Miniserverowi odczyt wartości z pompy ciepła i odwrotnie. W tym przypadku należy użyć Modbus Extension.
Do komunikacji z klimatyzatorem De Dietrich wykorzystujemy IR Control Air, który działa w oparciu o sterownik na podczerwień. Jest to podobne do konwencjonalnych pilotów do klimatyzacji (komunikacja jednokierunkowa). Miniserver dla obu urządzeń ustawia tylko kilka wartości i przejmuje funkcje kontrolne. Sterowanie systemem grzewczym i niezbędne do tego obliczenia nie stanowią problemu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ekwitermicznej regulacji strefowej, zacieniania kontrolowanego na podstawie nasłonecznienia i innych funkcji Loxone.
Regulacja pomp ciepła De Dietrich
Pompa ciepła przesyła dane o temperaturze wody, ciśnieniu, trybie, w którym się znajduje. Miniserver informuje pompę ciepła o żądanej temperaturze wody i zajmuje się resztą. Jeśli klient chce mieć możliwość sterowania strefowego, można to osiągnąć stosując proporcjonalnie regulowane głowice. Na grafice widoczna jest nadbudowa z głowicami i czujnikami 1-Wire. Jedne czujniki mogą służyć do pomiaru temperatury podłogi, a inne do pomiaru temperatury pomieszczenia.
Możliwość rozbudowy systemu
Wybierając Loxone do sterowania pompą ciepła, zyskujesz centralę inteligentnej instalacji, którą możesz dowolnie rozbudowywać. Jeśli chciałbyś jej użyć do sterowania roletami / żaluzjami i oświetleniem, nie potrzebowałbyś wspomnianych wcześniej czujników 1-Wire do pomiaru temperatury w pomieszczeniu. Przyciski dotykowe Touch mają już wbudowany czujnik temperatury i wilgotności (zaleca się monitorowanie temperatury ogrzewanej podłogi, przyciski Touch mierzą tylko temperaturę w pomieszczeniu).
Uczy się i troszczy
Celem automatyzacji jest połączenie wszystkich funkcji i technologii w budynku. Loxone zajmuje się ich sterowaniem, a właściciel nie musi się o nic martwić. Miniserver uczy się, ile czasu zajmuje mu ogrzewanie / chłodzenie danego pomieszczenia i stara się odpowiednio zmaksymalizować swoją wydajność. Zapotrzebowanie każdego pomieszczenia na ogrzewanie / chłodzenie jest porównywane z temperaturą zewnętrzną. Ważny jest również aktualny tryb pracy, tj. komfortowy, ekonomiczny, nieobecność. Następnie dochodzi współpraca z systemem fotowoltaiki, klimatyzacją, rekuperacją, ogrzewaniem i zacienianiem. Wszystkie te kryteria są wykorzystywane do perfekcyjnego działania systemu pomiarów i regulacji w budynku. Wynika to głównie z faktu, że są one kontrolowane przez jeden system, który dokładnie wie, co ma robić.
Sterowanie klimatyzacją jest również bardzo proste
Domyślnie sterujemy klimatyzacją na podstawie trzech parametrów: prędkości wentylatora, temperatury na wylocie i nachylenia łopatek. W tym przypadku to również Miniserver zajmuje się wszystkimi algorytmami decyzyjnymi i inteligentnymi funkcjami. W pierwszej kolejności stara się zapobiec przegrzaniu pomieszczenia, dlatego pracuje z zacienianiem przed uruchomieniem klimatyzatora. W ten sposób klimatyzacja włącza się tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.
Uwaga, specjaliści! Czy wiecie, że:
Nasi partnerzy są w stanie zaprogramować podobne funkcje w ciągu kilku godzin? Szybkość, elastyczność, nieograniczona możliwość rozbudowy, to zalety pracy z naszym systemem. Ponadto, jedno darmowe oprogramowanie, które automatycznie tworzy wizualizację, umożliwia diagnostykę, programowanie, zdalne zarządzanie i planowanie projektu.
Dlaczego miałoby cię to zainteresować? Wykwalifikowanym elektrykom, instalatorom ogrzewania i specjalistom oferujemy ciekawe możliwości współpracy. Informacje o programie partnerskim można znaleźć poniżej:
Co dalej?
Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.