Loxone: hybrydowa harmonia automatyzacji. Otwarty czy zamknięty system?
Czy Loxone jest systemem zamkniętym czy otwartym? Wyszukiwanie w Google lub AI nie przybliża nas do właściwej odpowiedzi, jako że dosłownie każda strona mówi co innego. Jaka jest więc prawda?
Zaczniemy od spoilera: jak to zwykle bywa, prawda leży po środku. W pewnych aspektach mówimy o systemie zamkniętym, w innych – o otwartym. Co to oznacza dla instalatorów, a co dla użytkowników końcowych? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Zamknięty system to bezpieczeństwo i gwarancja jakości
Najwyższą wartością, jaka nam przyświeca jest zapewnienie absolutnego bezpieczeństwa danym użytkowników Loxone. Właśnie dlatego system nie działa w oparciu o chmurę, a wszystkie informacje zostają w Miniserverze. Czym bardziej zamknięty jest system, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo zewnętrznych czynników negatywnie wpływających na jego zabezpieczenia.
Ponadto, naszym celem jest oferowanie klientom kompleksowego systemu, zrealizowanego od A do Z z komponentami Loxone. Zapewnia to stabilne i efektywne środowisko, które bez żadnych przeszkód wykonuje swoje zadania. Jakość oferowanych przez nas produktów jest dokładnie kontrolowana, dzięki czemu mamy pewność, że oferujemy klientom to, co najlepsze. Dogłębnie rozumiemy relacje pomiędzy konkretnymi elementami, przez co wiemy, jak rozwiązywać ewentualne problemy lub dodawać nowe funkcje.
Harmonia ekosystemu Loxone gwarantuje użytkownikom spójne, działające bez szwanku rozwiązanie. Jednak nasi klienci mają już pewne urządzenia w domu, jak również konkretne preferencje co do tego, jak ich dom czy obiekt komercyjny ma wyglądać. Dlatego też zielone drzwi nie mogły pozostać szczelnie zamknięte.
Otwartość to siła napędowa innowacji
Jesteśmy w pewien sposób ograniczeni, co do tego, co możemy zaoferować naszym klientom. Nie jesteśmy (przynajmniej jeszcze) producentem wentylatorów, urządzeń gospodarstwa domowego czy inwerterów. Istnieje wiele firm, które zajmują się tym od dekad i zaskarbiły sobie zaufanie milionów użytkowników.
W Loxone wierzymy w jakość. Nasze komponenty są szczegółowo testowane i w 100% produkowane w krajach Unii Europejskiej. Ta sama idea przyświeca nam, gdy decydujemy się umożliwić współpracę naszego systemu z urządzeniami firm trzecich, dlatego pośród naszych partnerów strategicznych znajdziesz marki, które cieszą się ogólnym uznaniem – Miele, De Dietrich, Fronius, Bosch czy Tesla to gwarancja jakości (pełną listę wspieranych urządzeń znajdziesz tutaj). Otwierając system Loxone na kooperację z komponentami tych marek mamy pewność, że my i nasi klienci możemy na nich polegać i zapewnić świetne funkcjonowanie całości. Oznacza to, że zarówno instalatorzy, jak i użytkownicy końcowi mogą spersonalizować swój projekt i dostosować go do własnych potrzeb.
Nie jest możliwa integracja pierwszego lepszego sprzętu z Loxone, choć wciąż pracujemy nad rozszerzeniem oferty. Ważne jest dla nas jednak zapewnienie jakości i to się nie zmieni.
Loxone to firma, która patrzy w przód i chce się rozwijać, zmieniać świat i wprowadzać innowacje do sposobu, w jaki żyjemy. Dopasowujemy się do potrzeb naszych klientów i partnerów; czynimy to jednak w kontrolowany sposób, nie poświęcając wartości, które pielęgnujemy od samego początku.
Hybryda zacierająca granice pomiędzy otwartym i zamkniętym
Jaka jest więc konkluzja? Loxone jest hybrydą, która z jednej strony ma oferować użytkownikom bezpieczeństwo i doświadczenie przetestowane pod każdym kątem. Z drugiej jednak nie możemy oczekiwać, że każdy zrealizuje swój projekt wykorzystując tylko i wyłącznie Loxone, rezygnując z urządzeń, których nie oferujemy.
Co to oznacza dla użytkowników końcowych? Zyskują oni możliwość personalizacji systemu i otrzymania instalacji, która spełnia ich potrzeby oraz oczekiwania. Równocześnie otrzymują gwarancję jakości i przekonanie, że zakupili rozwiązanie z najwyższej półki, które nie naraża bezpieczeństwa ich danych, ani funkcjonowania całości.
Instalatorzy z kolei zyskują nieocenioną możliwość oferowania klientom rozwiązania szytego na miarę. Jeśli uznają, że jedno urządzenie sprawdzi się lepiej niż inne w przypadku konkretnego projektu, mają możliwość realizacji instalacji według swojego uznania. Korzystając z możliwości Loxone oraz innych producentów mogą zajść dalej i stworzyć innowacyjne i kreatywne rozwiązania. Czasem suma połączonych w jedność części daje więcej niż wykorzystanie ich oddzielenie.
Co dalej?
Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu automatyki do twojego budynku lub zostań instalatorem Loxone w zaledwie kilku krokach!
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.